Deneme

Gölgeler Çekildiğinde Çekirdek Hisler

Bir ben biliyorum, bir de sen. Bir ismin anlamını… İkimizin adının yan yana gelmesiyle oluşan bir isim, üstelik nasıl da kulak tırmalayıcı! Gölgeler çekildiğinde kahrolmak ve aşka sövmek demek, anlamsızlığın içinde ehvenişer! Şu saatten sonra benden bana gelecek hayır bile şer… Şu saatten sonra öyle çoğum ki artık, her yerde sesimi duyup hiçbir yerde göremeyecekler. Aşk çoğaltırmış insanı, beni yalnızlık çoğalttı. Öyle korkuyorum ki kendimden, her yerde kanlı bir izimi görüp hiçbir yerden silemeyecekler.

Bir ben duyuyorum, bir de sen. Yüzünün bitip boynunun başladığı yerdeki naif kokuyu. Durmadan geçen arabaların kaybolan lastik sesini. Tene vuran kavurucu güneşin ardından buz gibi suların hazzını… Meyus bir dönem içinde bulunduğum. Mayıs gibi değil pek hasretle tutunduğum. Bir ben mi kalmışım öyle sevebilecek, öyle safderun? Ne dostluk ne de aşk, haddizâtında tek bir gerçek kalmış, kırıp yok edip bırakmakmış, su götürmüyor unuttuğum…

Bir ben gidiyorum, bir senden bir de anılardan. En iyi yaptığım şeydir pâyidar kılamam hisleri ve çok severim üstelik apansız gidişleri. Gidebilen ve gözyaşlarını boynunda taşıyan her kadını severim, hepsi de benim gibi. En sevdiğim rengi saçlarımda, en sevdiğin rengi gözlerimde ve tüm uçurtmaları mayıslarda taşıyıp gidiyorum şimdi. Kendi masalımın kahramanı olma rolünü aldım işte ellerinden ve kim olursa olsun okunmaya değer bir masal olacağına kaldırıyorum kadehimi!..

SelinS

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu