Deneme

Denizin Dibindeki Araf

Bazen düşüncelerimi insanlar ile paylaşıyorum belki ne yapmam gerektiğini söyler bana yardım edebilir diye. Aslında yanılmışım söylediklerim sayesinde deli olduğumu düşünen bile oldu. Onlar yüzünden istemsizce kendi kendime “Acaba ben deli miyim?” diye sorgulamaya başlamıştım aslında. Çok bir süre değildi bunu düşünmem sonunda fark ettim her şeyi onlar cahil sözlere alışıktı normal kelimelere. Farklı bir şeye alışamadıkları için farklı şeyler söyleyen bir insana direk deli kelimesini kullanıyorlardı. O yüzden sessizliğe gömülmeyi tercih ettim. Olması gereken şu anlık buydu çünkü onlar farklılığa alışamayacak öyle büyüdüler öyle de ölecekler.

Artık insanlara bir şey anlatmak istemiyorum o yüzden, onun yerine arafta kalmak istiyorum.

Denizin en dibine kendimi bırakmak istiyorum. Kafamda çalan bir melodi var onun birlikte en dibe doğru batmak. Bütün ruhumun ve duygularımın öne çıktığı bedenimin geride kaldığı yer ve o an aslında ne yapmam gerektiğini, nerede olduğumu özellikte kim olduğumu bulamanın en iyi yolu…

Aslında ben bir yere değil de birkaç yerde, bir şey değil de bir kaç şey olmak istiyorum ya yalnız ya da bana benzeyen biri ile inanın ki o zaman istediğim yerde olduğumu anlarım..

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu