Deneme

Gökkuşağı’nın Bayram Şeker’i

Kimliklerimizi gizleyerek oynadığımız bir oyunda birleşmişti ruhlarımız. Aynı şeyi düşünüyor, aynı şeyleri hissediyorduk. Farklarımız da vardı tabii. Mesela o gökkuşağı kadar renkliydi ve ben aksine gökyüzü kadar sade. Belki de bu yüzden böylesine tamamlıyorduk birbirimizi.
Bir bayram sabahı ilk defa görmüştü beni. Bu yüzden Bayram Şekerim diyordu bana. Ben de ona Gökkuşağım diyordum, tabii. Gökkuşağı’nın Bayram Şekeri… Bayram Şekeri’nin Gökkuşağı…
Ona kendimi anlatmak için konuşmama gerek yoktu. Koyduğum noktadan, attığım virgülden ve verdiğim nefesten anlardı nasıl olduğumu, neler hissettiğimi. Bazen bir bakış bile yeterdi sayfalarca sürebilecek bir yazıyı susturmaya. Bazen de sayfalarca konuşurduk bir bakışın yetmediği anlarda. Bir adım bile atsak anlatırdık birbirimize. Gerçek dostluk buydu işte. Aynı çatı altında olmaya gerek yoktu. Aynı gökyüzüne bakmak, aynı gezegende yaşıyor olmak bile yeterdi birbirimizi sevmeye.
Size ondan bahsettikten sonra izninizle birkaç satırla da ona seslenmek istiyorum.
Gökkuşağım, canım, nefesim, her şeyim…
İçimdeki sana olan sevgiyi anlat anlat bitiremem bilirsin. Ve bir o kadar da tarifsizdir ki; betimlemeye gücüm yetmez. Konuşmaya başlayınca kekeler dururum. Sevdiğini düşleyen bir beşer gibi uzaklara dalar gözlerim seni düşünürken.
Bilirsin aşka inancımı yitirdiğimi. Amma velakin sevgi öyle bir şeydir ki Gökkuşağım; Aşk gibi karşılık beklemez.
Paragraflarımı nasihatnameye çevirmeden bitirmek istiyorum cümlelerimi. Eğer bir gün olur da kesilirse iletişimimiz gökyüzünde seninle birlikte olacağım, unutma. Sözlerim unutur belki ama kalbim hep ismini sayıklayacak. Seni çok seviyorum Gökkuşağım. Bana ilham verdiğin, güzel sözlerini esirgemediğin, her kötü anımda yanımda olduğun, mutluluğumu çoğalttığın için sana minnettarım. Teşekkür edilmesini sevmediğini biliyorum ama teşekkür ederim. (Lütfen beni affet.)
Kelimelerin sonunda güzel hayatların başlangıcındayız. Kimsenin seni üzmesine ve o yumuşacık, tertemiz duygularının kirletilmesine sakın izin verme. Sana çok uzaklardan yazıyorum bu cümleleri Gökkuşağım. Gecenin soğuk nefesine bırakıyorum senin için yolladığım buseleri. Uyurken alnına konacaklar.
İyi geceler Gökkuşağım!

~~~~

Sevgili Bayram Şekerim,
Tanışalı fazla olmadı fakat kısa sürede hayatımın merkezine yerleştin. Yanımda olamamana rağmen her ağlayışımda bir teselli, her gülüşümde en saf mutluluğunu verdin. Bende aynı şekilde sana yaklaştım. Her ağlayışında çeşitli yollarla yüzünü güldürdüm, her gülüşünde bunu kahkahaya çevirmek için uğraştım.
Yanında olup ince ve uzun parmaklarımı yumuşacık saçlarına daldırmak ve her şeyin iyi olacağını fısıldamak isterdim. Akşam serinliğinde yan yana otururken kollarımı sana sarmak ve merak ettiğim kokunu içime çekmek isterdim… Fakat elimden gelen tek şey en sevdiğim kalemimi kavrayarak içimden geçenleri kağıda dökmek.
Gökkuşağın olarak her zaman yanında olacağım. Varlığımı hissetmesen bile kalbinin derinliklerinde seninle beraber yıldızları izliyor olacağım. Yağmurlar yağıp kederini döktükten sonra gökyüzünde senin için parlayacağım. Bu sayede tutunacak bir dalın olduğunu hissedebileceksin.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu