EdebiyatHikaye

Siyah ve Beyaz 1: Başlangıç

Her şey, şehre üç yıl önce açılan bir tekno marketle başladı. Sonra bu market büyüdü büyüdü ve devasa bir gökdelene dönüştü. Bu gökdeleni yöneten Sara isminde ki bir kadındı ve insanlar arasında kadın hakkında bilinen tek şeyde ismiydi. Bir de onun insanlara “Yeni bir Dünya” olarak adlandırdığı projeydi.

İlk çıktığı günde ne olduğu anlaşılmayan bu projenin zamanla üye sayısı ilginç bir şekilde artmaya başladı. Herkes bu projeden faydalanmak ve kendine gerçek üstü sanal bir yeni dünya kurmak için birbirleri ile yarışa giriyorlardı. Proje deki amaç da zaten buydu. Kısa zamanda daha fazla üyeye ulaşıp, insanların bu zaaflarından faydalanabilmek.

Ama kimse asıl meselenin ne olduğundan bir haber bu yeni oluşuma kendilerini kaptırmış gidiyorlardı. Bu kadın kimdi? Nasıl bir anda böylesine devasa bir yapıya ulaşabilmiş ve bu kadar üye toplayabilmişti? Kimse bununla ilgilenmiyordu. İlgilendikleri tek şey Sara isimli bu kadının geliştirdiği teknolojiydi.

İnsanlar tüm bu teknolojiye kendilerini kaptırmış giderken o günlerde son zamanlarda ün yapmaya başlamış bir blog sayfası ses getirmeye başlamıştı. Sayfanın adı Sara’ nın Arka Yüzü’ ydü. Bu öylesine açılmış bir blog sayfası değildi. Blogger özellikle Sara ve onun oluşumunu kötüleyen yazılar paylaşıyordu. Böylece insanlar ikiye ayrılmıştı.

Bir yanda büyük bir çoğunluğun oluşturduğu Sara taraftarları ve diğer yanda ise kim olduğu dahi bilinmeyen daha azlıkta ki blogger taraftarları. Öte yandan bu iki gruptan bağımsız olan bir yapılanma daha vardı. Sara ve Blogger’ ın peşinde olan bir grup ajan. Tek amaçları Sara’ nın oluşumundan zarar görmüş ve görebilecek insanları korumak ve Sara’ nın öteki yüzünü ortaya çıkarmak.

YER: RUMELİ HİSARI YERALTI İSTANBUL/ HİSAR AJAN ÜSSÜ

“Bildiğiniz üzere Sara’ nın Yeni Dünya isimli oluşumunu incelemek üzere göreve çağırıldınız. Aldığım bazı duyumlara göre bu yeni dünya isimli oluşum insanları sanal bir dünyanın içinde kalmalarına ve bu dünyada ki sanal gerçekliğin içerisinde gerçeklik algılarını yitirmiş bir halde dolaşmalarına neden oluyormuş. Bu sebeple intihar edenlerde olmuş. Şu son zamanlarda ortaya çıkan Blogger da bunu destekler nitelikte yazılar paylaşıyor. Üstelik bunu bizden önce öğreniyor. Asıl konuya gelecek olursak.

Üslerimiz içinizden birkaçınızı Sara’ nın içine sızdırmam için beni görevlendirdi. Ben seçimimi öncesinde yaptım. Özgür ve Ada ilk etapta siz ikiniz olacaksınız. Size üçüncü bir kişi daha katılacak henüz aramıza yeni katıldı ama deneyimli. İnci buraya gel.”Diğer ajanların arasından saçları omuzlarına dökülen, ela gözlü, orta boylu kız üs komutanının yanına yaklaştı.

“İnci aramıza yeni katıldı. Teknoloji konusunda oldukça iyidir size yardımcı olacaktır. Yarın size görev bildirimi için konum vereceğim. Şimdi gidebilirsiniz.

“Herkes birbir Hisar’ dan ayrılırken o sırada Blogger yeni bir yazı paylaştı. “Yine bir Yeni Dünya kurbanı daha. Bugün saat dört sularında boğaz kıyısında kendini başka bir evrende yaşadığına inandıran bir genç yeni dünyanın aslında kurmaca bir yer olduğunu anladı. Ama sizce geç mi kalınmıştı? Siz hala Yeni Dünya peşinde koşmaya devam mı ediyorsunuz? Buradan yetkili kişiye uyarı da bulunuyorum. Sevgili Sara buna artık son ver. Yoksa insanlar bundan çok daha fazlasını öğrenecek. Blogger dan şimdilik bu kadar.”

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tebrik ederim. Bilim kurgu türü üzerine çok az düşülen bi’ konu. Bu alanda bi’ şeyler yapıldığını görmek inanın mutlu etti. Yazarımıza teşekkürü borç bilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu