Dizi&Film

Red Notice Filmi İncelemesi

Red Notice (Kırmızı Bülten), başrollerini Dwayne Johnson ve Ryan Reynolds’un üstlendiği 2021 yapımı bir Netflix filmi. Yaklaşık 2 saat süren filmde son yılların gözde oyuncusu, İsrail güzeli Gal Gadot da güzelliği ile ön planda.

Son dönemlerde artık görmeye alıştığımız aksiyon filmlerindeki olmazsa olmaz “komedi” bu filmde tutmuş gibi gözüküyor. Aslında bu haliyle filmi pek ciddiye alamıyorsunuz. Ancak yine de Dwayne Johnson ve Ryan Reynolds işi kotarıyor. Değişik bir ikili oldukları kesin. Hatta film bu haliyle birçok komedi filminden bile daha komik desem yanlış olmaz.

Konu olarak, bir Interpol ajanı (Johnson) dünyanın en çok aranan sanat hırsızını (Reynolds) takip eder. Bu kovalamacalar İspanya, İtalya, İngilitere, Rusya, Arjantin’e kadar yayılır. Bu arada ikinci bir hırsız da (Gadot) işe karışır. Çalmak istedikleri şey ise Mısır’ın ünlü kraliçesi Kleopatra’nın altın yumurtalarıdır.

Kleopatra’nın yumurtaları

Bu yumurtalar gerçekte var olmayan ve sadece bu film için üretilen kurgusal bir temadır. Aslına bakarsanız bu yumurtalar her ne kadar gerçek olmasa da içimden bir ses uzun yıllar sonra bunların ortaya çıkacağını söylüyor.

Filmde dikkat çekici detay aksiyon sahnelerinin az olmasına rağmen kaliteli olması. Çok fazla replik olması aksiyonu geri planda bırakmış. Ama buna rağmen ortaya koyulan iş çok etkili.

Dwayne Johnson, filmin genç yönetmeni Rawson Marshall Thurber ile çalışmaya devam ediyor. 2016 yılında Merkezi İstihbarat, 2018 yılında Skyscraper ve 2021 yılında da Red Notice ile birlikte son 5 yılda 3 filmde ortak çalıştılar. Aynı zamanda Ryan Reynolds da 2007 yapımı Dokuzlar filminden sonra Thurber’la çalışma fırsatı bulmuş oldu.

Netflix’in tarihinde en çok izlenen filmi olan Red Notice aynı zamanda en çok para harcanan da filmi. Devam filmi bile şimdiden konuşulmaya başlandı. Ama burada bıraksalar da olur. Gadot ve Reynolds’tan sonra bir süper kahraman da Dwayne Johnson’dan çıkarırlarsa şaşırmam!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu