Dizi&Filmİncelemeler

Nobody Filmi İncelemesi

2021 yılında çıkarılan Nobody (Önemsiz Biri) filminde başrolleri Breaking Bad ve Better Call Soul dizilerinden tanıdığımız Robert John Odenkirk (aynı zamanda filmin yapımcılarından), 2000 yapımı Gladyatör filmindeki kadın başrol oyuncusu Connie Nielsen ve hepimizin bildiği Geleceğe Dönüş serisinden 82 yaşındaki Christopher Lloyd paylaşmaktadır.

Nobody, konu itibariyle tipik bir Amerikan aksiyon filmi gibi gözüküyor. Sıradan bir hayat yaşayan Hutch Mansell (Robert John Odenkirk) evden işe, işten evine giden bir adam. Eşiyle (Connie Nielsen) arası iyi değil. Oğlu onu ciddiye almıyor. Komşusu ona arabasıyla hava atan biri. Eşinin erkek kardeşi de onu sevmiyor. Hal böyleyken adamın yaptığı her şey herkese batıyor. Bir gün evine hırsızlar giriyor. Ancak o hırsızları alt etme şansı varken tepki dahi vermiyor.

Müthiş bir sahne

Ancak küçük kızının bilekliğinin hırsızlarla beraber gittiğini anlayınca işe koyuluyor. Hırsızları buluyor bulmasına ama bilekliği bulamayınca geri dönmek zorunda kalıyor. Otobüsle sakin sakin evine dönerken serseriler otobüsü basıyor. Dapdar otobüste 5-6 kişiyi pataklıyor. Buradaki çekimler çok gerçekçi ve sırf bu sahneler için bile bu film izlenebilir.

İşin içinde Ruslar olmazsa olmazdı. Meğer dövdüğü adamlardan biri Rus mafyasının kardeşiymiş. Mansell’in peşine düşen Ruslar onu kıstırmaya çalışır, ama nafile. Mansell eski bir ajandır ve yeteneklidir. Yeteneklerini onlara karşı da kullanıyor. Bu filmi güzel yapan taraf da şu: Biz Mansell’in eski bir ajan olduğunu biliyoruz. Genç de değil, bu nedenle hareketleri de sınırlı. Yani 1 dakika içinde 10 kişiyi vurmuyor ya da dövmüyor. Senaryonun gerçekçiliği de burada ortaya çıkıyor.

Rus yönetmen Ilya Naishuller tarafından yönetilen Nobody’de aksiyona dair sadece 3 ana sahne olmasına rağmen gayet başarılı bir iş çıkarmışlar. Komedi temelli oyuncu Robert John Odenkirk üstün bir performans sergilemiş ve hiç de sırıtmamış. Filmin yapımcılarından David Leitch ve Derek Kolstad, John Wick filminin de yapımcılarıydı ve John Wick’teki işler burada da hissediliyor. Ama John Wick’teki “Hadi ben sıka sıka gidiyorum.” gibi bir durum yok.

Bu filmdeki Mansell karakteri kuralları olan bir adam. Ne yapacağı aslında belli. Sonuna kadar savaşan, plak müziği ve spor yapmayı seven, ailesi için her şeyden vazgeçebilecek, korkusuz, biraz da çılgın ve belalı, ama önemsiz biri.

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Sanırım devam filmi çekilecekmiş.
  Devamını seyredecekler bu filmi, bu filmi seyredenler devam filmini mutlaka seyretsin.
  Yoksa bu güzel yazıyı yazan kişi hepimizi lanetler…

 2. Sanırım devam filmi çekilecekmiş.
  Devamını seyredecekler bu filmi, bu filmi seyredenler devam filmini mutlaka seyretsin.
  Yoksa bu güzel yazıyı yazan kişi hepimizi lanetler.

  1. Aslında filmi bitirdikten sonra umarım devamı olmaz demiştim. Uzamaması gereken bir film. Konu bitti zaten. Ayrıca konuda da derinlik yok.

  1. Mustafa Bey bunu gerçekten yaparsanız çok sevinirim, ilginiz için teşekkür ederim. Özellikle senaristlerle konuşun lütfen. Hatta tüm set ekibiyle bir araya gelin ve bu filmin devamı gelmesin, n’olursunuz bu iyiliği benim için yapın. Buna ülke olarak çok ihtiyacımız var. Kimsenin serinin ikinci filmine tahammülü yok.

   Bu iyiliği sadece benim için değil, tüm dünya için yapacağınızı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu