EdebiyatŞiir

Tuhaf

Zamanında geçiyoruz geceden, 

Karanlığın en derin yerindeyken. 

Vaktiyken ruhumuza göçmenin, 

Bir el uzanıyor ileriden. 

Görmeden, bilmeden, 

Tutuyoruz o eli;

Bırakmıyoruz.

Ömrümüz bitene dek…

Sahiden!

Ne tuhaf bir dürtü bu? 

Hiç yoktan güvenmek birine, 

Dalmak hayatının en ortasına… 

Belki de beklemektir adı.

Bir düşün peşinden 

Koşmak 

Yahut gerçeğine 

Kavuşmak… 

İlgili Makaleler

13 Yorum

 1. Her şey birgün elbet gerçeğine kavuşacaktı ve kavuştu. SEN gerçeği gibi…Canım dostum benim 😘🤗

 2. Bir önceki şiiriniz kadar çok beğendim. Yaşanmışlıklar mı yazdırır insana böyle şiirler? Ağzınıza yüreğinize sağlık.

 3. Bi önceki şiirin gibi bunda da harikalar yaratmışsın. İnsanın yüreğine dokunuyor. Diğer şiirlerini de sabırsızlıkla bekliyorum.

 4. Yanlış anlamanızı istemem, ancak ben beğenmedim. 40 kelime ile ne anlatılmaya çalışıldı? Etiket kısmınız eserinizden neredeyse fazla hacim kaplıyor.

  1. Merhaba. Eleştiriye her zaman açığım ama şunu bilmenizi isterim ki şiiri sadece hisseden anlar. O kırk kelimeyi size 40 sayfada açıklayabilirim. Şiirden anlıyorsanız Özdemir Asaf mutlaka okumuşsunuzdur. Yani kısa olması manasız olacağı anlamına gelmez. Yorumunuz için teşekkürler;)

   1. Özdemir Hoca ile kendinizi bir tutmanız gülünç, eleştiriye açık bir insansanız madem ben de bir kaç laf söyleyeyim. İlk olarak şiirde kapalılık onu anlaşılmaz kılmak dışında bir işe yaramaz eğer bir Ece Ayhan değilseniz, ki değilsiniz. İkinci olarak ne Özdemir Asaf’ın yaşadıklarını yaşadınız ne de yazdıklarını anlamışsınız. Sırf yazmak için yazmaktansa bir amaç uğrunda yazmanızı tavsiye ederim. Bu konudaki görüşlerimi son yazımda belirttim linkine buraya bırakıyorum bakmak isterseniz
    https://www.rengarenkdergisi.com/sen-yazar-ya-da-sair-oldugunu-iddia-eden-sen-bakar-misin/

    1. Öncelikle Özdemir Asaf ile kendimi bir tuttuğumu asla iddia etmedim, edemem de. Fikrimce şiirde kapalılık kişinin hayal gücünü zenginleştiren bir şeydir. Ayrıca ne amaçla yazdığımı ya da neler yaşadığımı bilmeniz imkansız. Elbetteki yorum yapabilirsiniz ancak yazdıklarımı anlamamanız onu amaçsız kılmaz. Benim de size tavsiyem şiirlerimi ön yargısız bir şekilde tekrar okumanız. Teşekkürler:)

 5. Ben olumsuz eleştirilere katılmıyorum. Habibe Hanımın yazılarında kendimi buluyorum. Bunun için sadece zihni çalıştırmak gerektiğini düşünüyorum. Yazıların devamını bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu