DenemeEdebiyatFelsefe

Peki Ya Gerçekten Biz Kimiz?

Bazen sorarım kendime “Ben kimim ya da biz kimiz?” Ne için varız bu dünya da? Bir kalbe dokunmak, tutkuyu hissetmek, özgürce konuşup, dilediğimiz gibi hareket etmek, insanların hayatını iyileştirmek için mi bunlara daha bir sürü örnek verebilirim gerçekten bunlar için mi?

Çok hareketli olduğumuz dönemler her şey bize cazip gelir. Eğlencelere gitmek olsun, sabahlara kadar deliler gibi eğlenip gezmek gibi şeyler çok yaparız. Aslında bunlar bizim olmak istediğimiz yanımız değil de sadece yaşlandığımız da gülerek anlatabileceğimiz bir sürelik anılar mıdır?

Kendimizi aramak ya da kendimizi bulmak için yapmamız gereken ruhumuzun bedenimize değil de bedenimizi ruhumuza göre hareket ettirmek gerekiyor bunu cidden yapmamız lazım. O zaman sana tekrar soracağım; “Peki gerçekten biz kimiz?”

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. En basit örneği insanın robot olduğuna yöneliktir. sistem ne isterse onu yapan, Çok sevdiğim Kült dizi olan Behzat Ç. de dendiği gibi ‘ birileri demiş; şu okulu okuyacaksın, şu sınavlara gireceksin, şu işi yapacaksın, şu evde oturacaksın…’ Başkasının ayakkabısı içinde yaşayan canlılarız aslında..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu