Kitap

Dublörün Dilemması

Murat Menteş’in bu kitabı bana gerçekten birçok konuya farklı açılardan bakmamı sağladı. Hani bir laf vardır: Yetenek kimsenin vuramadığı hedefleri vurur; deha ise kimsenin görmediği hedefleri. İşte yazarın dehası yaptığı tespitlere kendini devamlı gösteriyor.

Felsefi cümleler, zekice diyaloglar ve bilgi ile dolu olan bu romanı okurken inanılmaz keyif aldım. Karakter altyapısı gayet sağlam. Olay örgüsü çok ince kurgulanmış veaksiyon dolu olduğundan insanı hiç sıkmıyor. Argo barındırmasının zaten çok özgün olan bu kitaba daha da bir özgünlük kattığını düşünüyorum. Ayrıca mizahi dilini de çok beğendiğimi söylemeliyim. Kitabın diğer enteresan özelliği ise karakter isimleri… İşte bunlardan bazıları;

Nuh Tufan

Dilara Dilemma

İbrahim Kurban

Habib Hobo

Umur Samaz

Falih Talih

Haydar Baydar

Bir de değinmek istediğim bir nokta var ki, kitap bana Quentin Tarantino filmlerini anımsattı. Diyalogları okurken ister istemez kafamda hayali bir Tarantino filmi canlandı. (Belki bana öyle gelmiştir ama tarzları benziyor gibi. Diyaloglar olsun, kurgu olsun) Ülkemizde böyle bir yazar olmasının kıymetini bilmemiz gerektiğini düşünüyorum. İyi okumalar sağlıcakla kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu