Dizi&Filmİncelemeler

Kader: Aşk’ın İyilikle Alakası Yoktur

Hayatın anlamsızlığında, Aşk uğruna her gün biraz eksilip, Uğuru görünce kendın de eksik olanı tamamlayan Bekir.

Uğuru karşılıksız seviyordu. Belki diğer kızların yüz hatlarında olduğu ”sana muhtacım” ifadesi yoktu.

Uğur güçlü bir kadındı. Birçok olayı kendi başına atlatabilen kendi iç sesiyle konuşan biriydi. Pes etmeyen, silsilelere hükmeden, düşsede, kaldıranım olmadı demeyen, karakteristik yüzünden okunan hikayesi olan bir kızdı. Kendi kendine yetebilen ama saplantılı olduğu bir çocuk vardı.

Kendi hayatında olmayan heyecanı buluyordu belkide. Bekir ise güçsüz, hayatın anlamını bulmaya çalışan, ” Mutlu mu, mutsuz mu?” onu bile hissedemeyen biriydi. Umutsuz ama inançlı biriydi. Ve tek inancı da Uğur’du. Tek umudu ise Uğuru görebilmek. Çünkü umutları filizleniyordu

Uğurun güçlü oluşu Bekir’in var oluşunun kanıtı gibiydi onun yanında.Peki , karısı ve çocuğu?

Karısı iyi biriydi ama ”Aşk’ın iyilikle alakası yoktur” der. (Ahmet Ümit)

Hasta oğluna ilaç ararken ansızın aklına Uğur gelir ve onu görmek ister. En çaresiz oluşunda Uğur’un yanında bulur kendini. En savunmasız halinde Uğur’un yanında olduğu gibi bileklerini keserken.

Bu hikayede girdap içinde savaşan 2 yenilgi bilmeyen insan var. Varılacak hedeften hiç vazgeçmeyen Bekir, bir okyanus kadar derin Uğur…

Bir Akşam Ay ışığını yansıtıyor. Bekir, yeni bir güne başlamak için mahmurlaşarak yatağına gider. Kendisine verilen hayatı yaşayan Kaderine razı olup uykuya daldı.

Uğur ise, saplantı sevgilisinin değişeceğini sanıp evlendi ama kendi istemese değişmeyecekti .Hiçbir şey yapmayan baaşarısız o saplantılı çocuk.

Değişen çayın sıcaklığıdır ve çayı her içtiğinde farklı tad alırsın. Ruh halin başkadır çünkü mutlu veya mutsuz hissetmediğinde tad almazsın. Mutsuzluğun bile bir gerçekliği, hakikatli yaşanınca güzeldir.

Her hissi dibine kadar hissetmek gerekir. İşte Bekir’in fedakarlıkları ve Uğur’un hakikatli oluşunun trajedisi..

Hayatınızın anlamını bulun. Daha çok; bulunca yaşayın. Yoksa bunun adı kader mi? yaşayamamak…

Hayatınızda gerçekleriniz olsun kendinizden başlayabilirsiniz gerçek bulmaya.

Demet Buket Gayuk

be yourself 🙂

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu