DenemeEdebiyat

Dünya Diye Bir Yer

Yeni bir yıla başladık ve ritüelimi bozmadım bu yılda, yeni bir dünya üzerine düşünüp listemi yaptım, kararlar aldım. Aslında insan tam da biten bir yılda biraz daha büyüyor, biraz daha değişiyor, tam da bu büyüme anlarıma yeniden şahitlik etmek istedim..

Yaklaşık 28 yıl önce başlayan dünya diye bir yerde geçiyor hikayem…  Ne tuhaf düşününce  hikayeme neler sığdırmıştım, kimler dahil olmuş, kimleri yitirmiş, kimlerden vazgeçmiş, kimlerden vazgeçememiş sıkı sıkı tutmuş, kimleri kanatmış, kimler tarafımdan kanatılmışım.. Hangi başarılara sevinmiş, hangi başarısızlıklara yine imzamı atmıştım, Kısacık anlara neler sığdırmış, hangi anlar, geceler daha uzun gelmişte hiç bitmeyecek hissetmişim. Ne uzun zaman aslında ama bir o kadar da kısa düşününce… Nasıl cüretkarmışım bazı anlarda, her konuda öğrenmeye tutkuyla bağlı ve bazı şeylere sessiz kalamayacak kadar dolu. Şimdi kendime yeniden hatırlattığım; ‘’Gözümün başka bir şeyi görmediği kendimi adadığım o yollarım, cesaretim, tutkum, kendimi geliştirdiğim, risk alıp ‘’Bir adım ötesi hep var.’’ dediğim ve bu anlarda asla yalnız olmadığımı bildiğim yeni dünya var…’’

Çok güzel değişimlerin yaşandığı yeni bir hayat, yeni bir dünya, dünyamız olması aynı zamanda sağlık, mutluluk ve huzur dileğiyle….

Sema Gürbüz

Biraz öğrenci, biraz fotoğrafçı, biraz gezgin, biraz yazar-çizer, biraz kitap kurdu ve son dakika insanı...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu