Bizden Haberler

Hızlı ve Kaliteli Hosting Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hosting web projelerinizin performansını ve buna bağlı olarak da başarısını etkileyen en önemli web hizmetidir. Bundan dolayı web projeniz için web hosting hizmetini seçerken dikkat etmeniz gereken pek çok kriter vardır. Hızlı, kesintisiz ve kaliteli hosting için disk, RAM, işletim sistemi, veri merkezi ve kontrol paneli gibi özellikleri dikkate almalı ve projenize en uygun hosting hizmetini seçmelisiniz.
Vargonen Dijital Pazarlama Müdürü Selçuk Kara, hosting seçiminde avantaj
1- Sınırsız Hosting Paketleri ile Limitlere Takılmayın
Hosting paketleri disk, RAM, trafik, e-posta, web sitesi barındırma gibi pek çok özelliğe sahiptir. Genelde bu özellikler, paket kapsamında farklı limitlere sahiptir. Birden fazla web sitesi yayınlamayı düşünüyorsanız ya da projeniz büyüdüğünde disk ya da trafik gibi limtlerden dolayı kesintiye uğramasını istemiyorsanız limitsiz özelliklere sahip Sınırsız Hosting paketlerini seçmelisiniz.
Sınırsız hosting ile dilediğiniz kadar web sitesini tek bir hosting paketinde yayınlayabilir, sitenizin trafiği artsa da yavaşlama ya da kesinti sorunlarını ortadan kaldırabilirsiniz.
2- SSD Disk ile Sitenizin Performansını Arttırın
Sitenizin hızı belirleyen özelliklerin başında disk seçimi gelir. Hızlı bir web sayfasına sahip olmak ve ziyaretçilerinize daha hızlı bir sayfa deneyimi sunmak istiyorsanız SSD disklere sahip hosting paketlerini seçmelisiniz. SSD diskler, standart disklere oranla çok daha hızlı veri okuma ve yazma kapasitesine sahip olduğundan, ziyaretçiler sitenize bağlanmak istediğinde, sunucu tarafında oluşacak istekler daha hızlı cevaplanır ve site içeriğiniz en hızlı şekilde görüntülenir.
Site hızının bir diğer önemli avantajı da SEO çalışmalarında sitenizin başarılı olmasında önemli bir Google kriteridir. Kullanıcılara daha hızlı ve kaliteli arama sonuçlarını göstermek isteyen Google, sayfa açılış hızı yüksek siteleri organik arama sonuçlarında üst sıralara çıkarmaktadır.
3- Yazılımınıza Uygun İşletim Sistemi Seçin
Hosting paketlerinde sunulan işletim sistemleri Linux ve Windows olarak ikiye ayrılmaktadır. Hosting seçimi sırasında, web projenizin yazılımına uygun bir işletim sistemi seçmelisiniz. .PHP tabanlı siteler için Linux, .ASP ve .NET tabanlı projeler içinse Windows işletim sistemi önerilmektedir. Eğer birden farklı projeniz varsa ve bu projeleri farklı işletim sistemleri ile yayınlamayı düşünüyorsanız, hem Windows hem de Linux işletim sistemi seçimi yapabileceğiniz hosting paketleri seçebilirsiniz.
4- cPanel ve Plesk ile Pratik Hosting Yönetimi Yapın
cPanel ve Plesk dünyanın en çok tercih edilen, Türkçe dil desteğine sahip, kullanıcı dostu arayüzü ve gelişmiş yönetimsel özelliklere sahip kontrol panelleridir. Hosting hizmetinizi pratik bir şekilde yönetmek, yönetim aşamasında tüm kontrolün sizde olması sağlamak ve ekstra ücretler ödememek için Ücretsiz cPanel ve Plesk Panel özelliğine sahip hosting paketlerini seçmelisiniz.
5- Kesintisiz Hosting İçin TIER III Veri Merkezi
Her hosting hizmeti bir sunucuda, sunucularda veri merkezlerinde barınır. Hızlı ve kesintisiz hosting hizmeti almak için hizmetinizin TIER III sertifikasına sahip veri merkezinde barınan sunucular üzerinde sağlanıyor olmasına dikkat edin. TIER III veri merkezleri sahip oldukları yüksek teknoloji donanımları, geniş internet bant genişliği, DDoS koruma, enerji yedekliliği, iklimlendirme özellikleri ve fiziksel güvenliği ile verilerinizin en üst düzeyde korunmasını ve yayınlanmasını sağlayacaktır.

Ayrıca Rengarenk Dergisi resmi sponsorlarından olan Vargonen’in web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu