Deneme

Bugünkü benden gelecekteki bana

Bugünkü benden gelecekteki bana,
Bu kocaman Dünya senin için yaratıldı. Yaşamaktan asla vazgeçme. Keşfetmekten, gülmekten, ağlamaktan… Hiçbir şeyden vazgeçme. İçindeki kızı öldürerek büyüme, yeteneklerini göz ardı etme… Çünkü bunu sana değil, onlara yazıyorum. Ve asla iyi niyetinden vazgeçme! Sen, sen ol! Kendinle ol. Ne için, ne amaçla yaşadığını asla unutma. Bunu da hiç kaybetme. Yaşama umudunu kaybeden insanın yaşamasının bir yararı yok kimseye. Senin dünyan, dünyasını kurtarabilecek bireylere ihtiyaç duyuyor bugün. Ve sen, yani sevgili ben, bugün de yaptığın gibi yeni neslin insanlarına değer vermekten vazgeçme. Senin dünyanı onlar kurtaracak.

Senin insanın hep gelişti, geliştirdi. Birçok buluşlar yaptı senin insanın. Hayatı daha kolay bir hale getirdi. Ama, üzülerek söylüyorum ki, her buluş insanların iyiliği için kullanılmadı. Albert Einstein’ın atomu parçalamasından sonra Amerika’nın atom bombasını icat edip Japonya’nın Hiroşima kentine iki adet atom bombası atarak orayı mahvetmesi mesela. Şimdi gelişmiş ülkeler, hayatımızın her anında olan bilgisayarı robotlara çevirmeye çalışıyor. Hayal et, belki şu anda senin için bunu okuyan bir robot, benim günümde sadece bilim kurgu filmlerinin konusu. Umuyorum ki, senin gününde senin dünyan daha iyi bir durumdadır. Bugün bakınca bu pek de olası gözükmüyor açıkçası. Hepimiz insanız işte… Hatalar yapıyoruz. Kullanmayı bir türlü beceremediğimiz beynimizin yanında bir de kalbe sahibiz. İşte sevgili kendim, sen ve senin gibiler sayesinde gelişecek bu dünya dememin sebebi de bu. Fark edeceğiz, fark ettireceğiz, farkındalığı arttıracağız. Yetenekleri olan insanların bunları kullanabilmesi, geliştirebilmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Nokta koymayı bilmek bile bir yetenek senin dünyanda. Bunu bile çöpe attırmayacaksın.

Benim günümü düşün. Ne zorluklara rağmen yaşadığını, düştüğünde tekrar ayağa kalkıp yürümeye devam ettiğini, seni engellemeye çalışan; önüne geçen insanları asla dinlemediğini… O güne zorluklarla geldin ama birçok şeyi başarmış olacaksın. Kurmaktan korktuğun hayalleri yaşayacaksın. Dününü asla unutma ve düşünmekten vazgeçme.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu