DenemeEdebiyat

Bizi Bu Corona Günleri Mahvetti(!)

Çoğumuzun evde olduğu bu günlerde, ben de sevgili okulumun uzaktan eğitim programına katılıyorum. Evde olmayı çok sevsem de, sürekli stres ve psikolojik baskı altında olmak çok zor. Her an ya sevdiğim birine bulaşırsa korkusu.

Yurtta kalmaktan ve ailemden uzakta olmaktan bunaldığım sıradan bir günde, üniversitelerin tatil(!) olduğunu öğrenmemizle ben ve yakın arkadaşım ivedilikle bilet almaya gittik, evet gittik çünkü websitesi çökmüştü. Eve gitme sevinci bir yandan, Coronavirüsün sonradan da öğreneceğimiz gibi İzmir’de Türkiye’nin 2. şubesi olması dolayısıyla ya aileme ben taşırsam korkusu ile beraber yola çıktık ben ve binlerce üniversiteli genç. Ancak sonradan öğrendik ki zaten istesek de yurtta kalmaya devam edemezmişiz çünkü yurtlar kapandı.

Kolonya stokları tükendi, insanlar market reyonlarını yarınlar yokmuşçasına boşalttı, ve bu sadece Türkiye’de olan bir şey değil, neredeyse salgının yaşandığı tüm ülkelerde oldu bu.

Yarın ne olacağını bilemediğimiz ölenlerin sayısının her akşam sağlık bakanımız Fahrettin Koca tarafından gece 23.45 sularında açıklanması hepimizin anksiyetesini azdırıyordu. Cümlelerimi geçmiş zamanla kuruyorum çünkü hikaye yazmayı seviyorum. Beynimi bu günlerin bittiğine inandırmak, kandırmak istiyorum. Maalesef henüz bitmedi. Görevlilerin dediğine göre de en az 6 ay varmış.

Bu süreç sağlığımızın önemini hatırlatmak bir yana içimize dönmemizi sağladı, kimilerimiz daha yaratıcı yönlerini ortaya çıkardı, yemek yapmayı sevdiğini/sevmediğini fark etti, benim gibi çizim yapmaya daha çok vakit ayıranlar da olmuştur, uzun zamandır vakitsizlikten izleyemediği filmleri/dizileri nihayet izleyenler, okuyamadığı kitapları(benim gibi) vardır… yani şöyle ya da böyle, bence insanın kendisini tanıması için kendisiyle baş başa kalması lazım. İnsan yalnızken kendisinde, sıkılmaması lazım. Kendini eğlendirmeyi bileceksin.

Her şeye iyi yönüyle bakan biri değilim ama ‘’Şahsi Karantinalarımız’’ bazılarımızın kişisel gelişimine katkı sağladı.

Keşke kendimizle baş başa kalabilmemize bu salgın sebep olmasaydı.

Sağlıklı günler dilerim

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu